Prawo rodzinne

Rozwody – dlaczego są takie trudne?

Sprawy rozwodowe – jak do nich podejść?

Sprawy rozwodowe, o ile nie odbywają się z orzekaniem o winie, nie są pod żadnym względem skomplikowane. Wtedy małżonkowie dogadują się samodzielnie co do podziału majątku i nie ma żadnych komplikacji. Komplikacje zaczynają się dopiero w momencie, kiedy rozwód ma zakończyć się orzeczeniem winy jednego z małżonków. Wtedy są to sprawy rozwodowe bardzo trudne i zazwyczaj również bardzo długo trwają. Trzeba wiedzieć jak postępować, aby ostatecznie wygrać taką rozprawę. Tym bardziej jest to ważne, że jeżeli wina padnie po naszej stronie, to z pewnością przypadnie nam mniejsza część wspólnego majątku.

Rozwód a prywatny detektyw

Przede wszystkim, aby ostatecznie udowodnić winę swojego partnera, warto zatrudnić prywatnego detektywa, który zgromadzi odpowiednie dowody świadczące o winie drugiej strony. Szczególnie jest to bardzo opłacalne w momencie, kiedy podejrzewa się romans. Okazanie odpowiednich dowodów w sądzie jest w stanie zagwarantować wygraną. Oczywiście warto przed podjęciem decyzji sprawdzić skuteczność takiej osoby. Można w tym celu poczytać opinie w internecie. Nikt z pewnością lepiej nie będzie w stanie ocenić określonych usług świadczonych przez daną osobę, niż osoby, które już wcześniej z nich korzystały. Dobrze jest również kiedy możemy poradzić się swoich znajomych.

Prawnik

Kolejną niezwykle ważną rzeczą jest również wynajęcie odpowiedniego prawnika. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nie każdy prawnik zajmujący się rozwodami jest naprawdę dobry w tym co robi. Osoba taka powinna posiadać odpowiednie doświadczenie i być wystarczająco skuteczną. Dlatego też przed zatrudnieniem takiej osoby warto sprawdzić, jak długo pracuje ona w zawodzie. Nic tak naprawdę nie jest w stanie zastąpić doświadczenia. Osoby, które już długo pracują spotkały się z różnymi często bardzo skomplikowanymi sytuacjami i wiedzą, jak sobie w nich radzić. Stąd też nie warto jest decydować się na zatrudnienie osoby, która dopiero co ukończyła studia prawnicze. Nie posiada ona jeszcze odpowiednio długiej praktyki.

Dlatego też bez względu na to, czy jest to duże miasto takie jak Olsztyn, czy nieco mniejsze jak Kołobrzeg, to niezwykle ważne jest sprawdzenie wielu ofert, aby ostatecznie zatrudnić najbardziej odpowiednią osobę. Ważne jest również ocenienie odpowiedniego prawnika w trakcie pierwszej rozmowy z nim. Jeżeli będzie on dokładnie słuchał tego, co mamy do powiedzenia i bardzo dokładnie wytłumaczy nam naszą sytuację, to warto taką osobę zatrudnić. Jeżeli jednak prawnik mówi w sposób oceniający, nie chce odpowiadać na pytania, a na dodatek zwyczajnie źle nam się z nim rozmawia, to nie warto go zatrudniać. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że takiej osobie będzie trzeba powierzyć swoje najskrytsze sekrety związane z małżeństwem. Dlatego też dobrze, kiedy będzie to osoba bardzo kontaktowa, która nie będzie oceniać i na dodatek będzie nam się z nią dobrze rozmawiało. Jak taką osobę znaleźć? Możesz zacząć od sprawdzenia internetu. W wyszukiwarkę wpisz prawnik rozwody olsztyn i dokładnie sprawdź wszystkie wyniki.

Przygotowanie do rozprawy

Niezwykle ważne jest również przygotowanie się odpowiednie do rozprawy rozwodowej. W jej trakcie adwokat strony przeciwnej będzie zadawał wiele niezwykle niewygodnych pytań. Odpowiedzenie na nie może przechylić się na korzyść strony przeciwnej. Dlatego też przed rozprawą warto poradzić się adwokata i spróbować przygotować zestaw przykładowych pytań, które padną w sądzie i odpowiedzi do nich. Wtedy idąc do sądu możemy czuć się znacznie bezpieczniej, jeżeli dokładnie wiemy w jaki sposób na nie odpowiadać. Oczywiście jeżeli tylko istnieje możliwość, to warto się dogadać ze swoim partnerem, ponieważ jest to znacznie prostszy sposób załatwienia tak niewygodnej sprawy rozwodowej.

Tagged , , ,